Откачалки ООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Откачалки ООД

Бъди епичен (: (: (:
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Вярвам в ...?

Go down 
5 posters

В какво вярвате?
В призраци, вампири и вещици
Вярвам в ...? Vote_lcap25%Вярвам в ...? Vote_rcap
 25% [ 2 ]
В Господ
Вярвам в ...? Vote_lcap13%Вярвам в ...? Vote_rcap
 13% [ 1 ]
В Сатаната
Вярвам в ...? Vote_lcap13%Вярвам в ...? Vote_rcap
 13% [ 1 ]
В боговете на някоя световно неизвестна религия
Вярвам в ...? Vote_lcap0%Вярвам в ...? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
В прераждането
Вярвам в ...? Vote_lcap0%Вярвам в ...? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
В C2H5OH :D
Вярвам в ...? Vote_lcap0%Вярвам в ...? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
В нищо
Вярвам в ...? Vote_lcap13%Вярвам в ...? Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Друго (посочете)
Вярвам в ...? Vote_lcap38%Вярвам в ...? Vote_rcap
 38% [ 3 ]
Общо гласове : 8
 

АвторСъобщение
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 33
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeСря Мар 19, 2008 2:09 pm

Arrow
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeСря Мар 19, 2008 3:38 pm

Такам, аз си падам малко атеистка... християнка съм, но не вярвам в Бог, не мисля, че има някава сила, е поне на мен не ми се е случвала... Не обичам да чакам да се моля и да ми дойде отгоре, такива неща няма, това са само измишльотини, с които ни мътят главите... Аз вярвам в себе си, вярвам в собствените си сили, аз ръководя живота си и избирам пътя си
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 33
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 4:25 pm

Е, аз си падам чист атеист. (макар мръсен досега да не съм видяла Rolling Eyes ). Вярвам в себе си и своята воля (понякога), в твърдението, че всеки един може да бъде свръхчовек, Бог за себе си. Намирам за абсурдни религиозните догми, които ме карат да се подчиня на нещо, не видяно, не почувствано от мен самата. Нещо, за което съм длъжна да чета на старославянски. Което, както знам от историята, е предизвиквало войни на някаква напълно илюзорна основа, а крайната им цел е била материално обогатяване. Не ми я хвалете тая религия, особено пък след като ми се заяви, че основателите на рока били сатанисти (начело с Джон Ленън, разбира се...бахмааму, фанатици), следователно аз също съм такава. Не ме разбирайте погрешно, заклеймям и сатанистите. Въобще, всяка форма на религиозно преклонение.
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 8:43 pm

По дяволите, Ден, напълно си права. Тва религията е само повърхностна измислица... така е, всяка една война е с претекст религия и тем подобни бози, пък в основата на всичкото са парите... те за какво са избухнали тея революции, всичко е поради несъотвестствието пари-власт (арисокрацията има властта, буржоазията парите) пък уж пуритани, калвинисти, и тем подобни протестанти им били проблема, как не... Вяра в Бог, да е слязъл Бог да ни е нахранил или да ни е дал парите в джоба, ако имаше Бог и някаква справедливост, защо тогава има богати и бедни, защо правомощията не са поравно за всички, законите да са за едни каквито са и за други.... няма такова нещо като Божия помощ... Помогни си сам, защото никой друг не може.... Вярвай в себе си!


Последната промяна е направена от Аragorn_Elesar на Вто Мар 25, 2008 2:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 33
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 2:47 pm

Не, разбираш ли, религията е измислена от определени (по-скоро неопределени) личности с цел да контролират "масата". Самото понятие "маса" е ужасно, всички сме хора, индивиди, по дяволите! Човек създаде Бога.......за да контролира Човека.
Елесарче, права си за несправедливостта и нещастието. Това е доказателство. Но най-силното за мен е в самата Библия. Старият завет казва, че уж сме били създадени по образ и подобие на бога. Да се греши обаче е човешко, а що за бог ще сбърка? Тъпо е.
Същата работа са мюсюлманите, даже по-зле, защото си живеят още в средновековието...освен когато става дума за петрол, разбира се. Водят някакъв абсурден начин на живот в името на някакъв си бог! Що за идея!

Елесарче, като дойдеш за волейболеца, ще те черпя Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 3:08 pm

Този свят се търкаля към пропастта :Х... Докато все още има хора, които до такава степен вярват в Бога и забравят самите себе си, че са личности, че са отденлни и неповторими същества, ще е така... Ок, да си вярват в Бога, не ме интересува, но чак пък дотова, че чакат той да им снесе хляба в устата и парите в ръката.... ми извинявам се, ама това си е като да седиш и да чакаш Неволята да ти оправи колелото на каруцата... еми няма да стане... Всички богове са измислени точно, за да се манипулира онези, които са просто толкова слаби, че дори не могат да повярват в собствените си сили, че те са господари, че те правят промените... И какво зашлевява ни Реалността и ни какзва: айде седим ся 6 часа и си говорим колко е тъп и несправедлив живота, или през тези 6 часа сме го попедили хиляди пъти.
Един фрагмент , на който попаднах преди време и ми се струва много удачин за тази тема:
"Един меч може да не издържи много.
Воинът обаче трябва да издържи докрай...
Ето защо той не се самозалъгва относно собствените си възможности и не позволява да бъде изненадан.Оценява всяко нещо на толкова,колкото то наистина струва.
Много често,когато пред него изникне сериозен проблем,демонът пошепва в ухото му:
"Не се безпокой,не е толкова важно"
Друг път,когато ситуацията е съвсем банална,демонът му казва:
"Трябва да вложиш цялата си енергия,за да разрешиш този проблем"
Воинът не се вслушва в това,което му казва демонът,
Единствено Той е господар на меча си."


ПП:Ден, и от мен почерпка... рядко се срещат хора, които мислят по този начин Very Happy
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 33
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeСря Мар 26, 2008 3:09 pm

Всъщност сме все повече и повече, което радва Cool
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Rinna_Rock
Овцемон
Rinna_Rock


Брой мнения : 70
Age : 33
Localisation : "Кантара"
Registration date : 10.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeПон Май 26, 2008 10:44 pm

Мне,милинки за мен просто погрешно сте схванали идеята или пък не сте дорасли да я осъзнаете(много кофти прозвуча тва,все едно че съдя някого ,а не е така)Всичко идва оттам ,че църквата в днешно време си е ебати шитнята сори за израза.Вярно е че има определени хора,които се крият в определени идеи ,но не са достойни за тях и не ги разбират.За тях както каза Оуши да контролират `масата` най-важното.Sad but true!Идиотското е,че по този начин изродяват едни свети идеи.Позволете ми да не се съглася с вас. Земете прочетете библията и тогава я разкритикувайте.Първо де запознайте с нещо,после си съставете мнение.За мен много ги бъркате някои основни понятия,но не ви виня.Дълго време и аз ги бърках.Смятам,че сте свестни хора и ще си направя труда да обоснова мнението си и моля ви не се обиждайте.Ето в какво вярвам аз-
Бог го има!Той е във всеки от нас.Правилно си мислиш Елесарче-сам ковеш съдбата си.Бог е любов в най-честата му форма и всеки го носи у себе си.Проблема е,че някои псевдосвещеници и други недоразумения на природата пропагандират идеята ,че Господ е някакъв небесен полицай със съдийска тога .Цъ.Глупости.Божественото се крие в нас и само там.Материално Бог не съществува.Всичко е най-чист ефир-нашата душа.Месиите-защото за мен те са няколко Иисус,Буда и тн са преокрили властта на душата над материята.Аз вярвам,че душата е безсмъртна.Но те са го открили именно в себе си.О,да в това което вярвате има известен смисъл.На моменти даже си е чистата истина,но има неща,които не сте успели да видите.Не тълкувайте нещата буквално.Прочетете между редовете бе хора.Бог бил някакъв всесилен чичка с палка в ръка,пък рая и ада били не знам си де си.Рая и Ада са на Земята.Стига с тея приказки за лека нощ!Whatever.Имам странното чувство,че никой няма да разбере нищо от тук написаното.За това ви каня официално на чатен спор,с цел да изясним истината Very Happy




ъъъ и моля ви без такива изцепки като `християнка съм ма не вярвам в Бог.`Или вярваш или не вярваш-нема средно положение.Д най-добри чуства-кака ви Рина

Много серозна станах нещо.Пхах. pig
Върнете се в началото Go down
Starchild
Jukkis
Starchild


Брой мнения : 521
Localisation : Юпитер
Registration date : 15.10.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeВто Юни 10, 2008 11:18 am

ТАЛАСЪМИ, призраци, вампири, вещици... все пак не може за всичко да се подценявам :Р
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/heavyrock/
ROCK-ELF
†Absolution†
ROCK-ELF


Брой мнения : 95
Age : 32
Localisation : Cydonia,Mars
Registration date : 09.02.2007

Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitimeПон Ное 17, 2008 10:49 pm

Посочих друго /но да се изясним - аз съм си твърди агностик Very Happy /
Такам, вярвам в теорията за 12-те свята. Голям съм мързел, а то е дълго - карам накратко.
Това е нещо като прераждане, но само за определени хора и в определени фази.Преминаваш към първия свят ако си достатчъно 'добър'. Демек, променяш света към по-добро, спасяваш хора, бла бал. В следващите може и да си уберлош, ама няма да отпаднеш^^
И накрая, след като минеш всичките фази на преражданията и си бил абсолютно всико - от сериен убиец до зайчето Гуги, отиваш у центъра на Вселената и се превръщаш в част от всепоглъщащата светлина, която спомага за разширението.
Върнете се в началото Go down
http://museuniverse.forumer.com
Sponsored content





Вярвам в ...? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вярвам в ...?   Вярвам в ...? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Вярвам в ...?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Откачалки ООД :: По широкият свят :: Говорилнята-
Идете на: