Откачалки ООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Откачалки ООД

Бъди епичен (: (: (:
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Национален отбор

Go down 
АвторСъобщение
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Национален отбор Empty
ПисанеЗаглавие: Национален отбор   Национален отбор Icon_minitimeСъб Авг 18, 2007 9:25 pm

Такам да отворим и тук тема

ПИРОВА ПОБЕДА ЗА БЪЛГАРИЯ СРЕЩУ БОСНА

Национален отбор 516049_orig
България победи Босна със 70:69. Разликата от една точка обаче, не е достатъчна за националите ни да оглавят класирането в групата и така Босна остана начело.

Резултатът след първата част бе 13:17 за гостите.

По време на втората част нашите момчета поведоха за първи път в мача с 27:25, но все пак, трудно противодейсвтаха на противниците си, които все пак завършиха частта с три точки преднина - 33:36.

През третата част българите отново поведоха с 48:42, но резултатът завърши 53:53.

Последните 10 минути от срещата бяха най-драматични, след като около 3 минути преди нейния край, българите изостваха с 5 точки. 8 секунди преди последната сирена нашите имаха преднина от 4 точки, но в крайна сметка босненците успяха да я намалят до 1 - 70:69.

Така националите ни изпуснаха възможността да застанат начело на класирането в групата, тъй като за тази цел им трябваше разлика поне от 5 точки.


Бях в залата! Много яка атмосфера беше! САмо за победа+класиране! Но какво да се праи! Шанс! Тъпи босненци Evil or Very Mad !
Върнете се в началото Go down
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Национален отбор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Национален отбор   Национален отбор Icon_minitimeСъб Авг 18, 2007 11:36 pm

Да живее Тити ПАпазов! Най-добрия треньор по баскетбол в България:

ТИТИ: ПУБЛИКАТА МЕ НАПРАВИ ЩАСТЛИВ

Национален отбор 516212_orig
Викове „Тити Папазов” ехтят пред съблекалните на зала „Универсиада” минути след болезнената победа на България над Босна в европейските квалификации по баскетбол. За изненада на струпалите се хора скандиранията идват от помещението на босненците. В другата цари мъчителна тишина…

От съблекалнята на Босна излиза именно Тити Папазов. Старши треньорът на баскетболистите ни, който с работата си начело на отбора ни, накара цяла България да се вълнува от мачовете на националния, току що е поздравил съперника за мъжката игра.

Папазов получава прегръдка от президента на федерацията ни по баскетбол Атанас Тонев и казва по повод отношението на съперниковите състезатели: „ Това е спортът. Аз съм приятел с тях.”


„Ако трябва да нападна конкретно тъпотията – мога, ама няма смисъл. Трябва да има мисъл в играта. Един Господ знае какво щеше да стане, ако не бяхме сгрешили. Днес казах на моите играчи – освен сърце и дух, което зависи само от нас, никой не може да ни попречи да се раздадем”, заявява наставникът на българския тим Тити Папазов и чувайки пак как босненците скандират името му се пошегува: „Имат ли право да гласуват?”


„Това беше последното ни домакинство от евроквалификациите. Може да имам позиция, от която да помогна много на българския баскетбол, пък може да се върна, ако ме приемат.

Два мача имаме нападение, което може да реши победата. Не мога да съдя никой. За мача в Унгария Веско Веселинов и Станислав Славейков ще сменят двама играчи. Извинявам се на Веско, който заслужаваше да е в 12-те. Може би сега съдбата му дава шанс. Убеден съм, че българският баскетбол е жив и във времето ще намерим начин как да използваме високите си състезатели. Благодаря на играчите, защото техният дух и техните сърца напълниха два пъти по ред зала „Универсиада”. Благодаря и на публиката! Тя ме прави щастлив, че доживях да се скандира моето име. Това се случва само на Желко Обрадович, като по чудо се случи и на мен”, са още от думите на Тити след срещата с Босна.


„Не ми беше много приятно отстрани. Искаше ми се да вляза да помогна, но в момента няма как. Отборът има бъдеще, борбен е и играе до края. Пак оставихме добро впечатление, но само с това ще си останем за съжаление”, коментира контузеният Филип Виденов.
Върнете се в началото Go down
 
Национален отбор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Откачалки ООД :: По широкият свят :: спортът за един мирен свят-
Идете на: