Откачалки ООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Откачалки ООД

Бъди епичен (: (: (:
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 RAMMSTEIN

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
schwarze_rose

schwarze_rose


Брой мнения : 17
Age : 33
Registration date : 12.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 10:33 pm

Според мен RAMMSTEIN са една от наи-добрите групи страхотни са. Какво мислите вие?Eто малко история за тях.

Rammstein е създадена от Richard Z. Kruspe - Bernstein. В 1989 година той бяга от Източна Германия през границата между Австрия и Унгария.
През 1993 година се озовава в Западен Берлин и създава група (Orgasm Death Gimmicks). По това време нямал много информация за американската музика. След падането на стената, той се завръща в Шверин, където Till Lindemann работил като кошничар и удрял барабаните в групата First Arsch.

По същото време Richard живеел с Oliver Riedel (от бандата The Inchtabokatables) и Christoph Doom Schneider (от Die Firma). Той разбрал, че музиката която е правил преди това не е за него. Той си представял нещо механично, с тежки китари. Тримата започнали да работят по нов проект.

Richard скоро разбрал че е трудно да се пише музика и текст по едно и също време. Той накарал Till да се присъедини към тях, защото често го е слушал да пее докато работи. По същото време се състояло състезание за нови банди, което четиримата спечелили с първото демо на Rammstein. Наградата била време за студийни записи. Paul Landers познавал и четиримата и искал да знае какво точно правят. След като ги чул, се съгласил да се присъедини към тях. Единственото, което им липсвало, били механичния звук и човек за клавирите. Те се опитали да привлекат Christian "Flake" Lorenz, защото свирел в групата Feeling B. Flake не бил запленен от идеята в началото, и не искал да се включи дълго време. Но накрая се съгласил.

Когато групата била сформирана, те всички имали проблеми с отношенията си, което било в основата на дебютния им албум Herzeleid (Сърдечна болка) през 1995. Оттогава, те са достигнали златен и платинен статус за своята музика и са номер 1 в германската музика извън своята родина.

По време на авиошоу провеждано в американската военновъздушна база Рамщайн в Германия на 28 август 1988 година, три италиански изтребителя се разбиват. Около 40 очевидци загинали в първите минути, и още няколко стотин били ранени. В следващите два месеца, черната статистика показвала 69 жертви. Накратко, истинска катастрофа.
Името се споменавало навсякъде по медиите и заседнало в главите на групата. Те сменили името от Ramstein (с едно m) на Rammstein (с две). Това не е истинска дума на немски, но буквално означавало "Коч-камък" Те го избрали за да провокират публиката, и защото значението му изглежда пасвало на музиката им. Първата им песен - "Rammstein" - е посветена на трагедията. Парчето се превръща в нещо като химн на групата.

Групата е основана през 1994. Германската група определено е оставила отражението си върху музикалния свят. Никоя друга група не притежава тяхното звучене. Музиката им е уникална смесица от метъл, индъстриал, техно и класически музикални елементи.
Първият албум на групата Herzeleid (само в Европа) прави дебюта си през 1995. В албума са хитовите песни Seemann, Du Riechst so Gut, Heirate Mich, Rammstein. По адрес на албума се изсипват тонове критики. Обвиняват групата в нацизъм.
След появата на Herzeleid излизат няколко сингъла, а през 1997 се появява и вторият албум на Rammstein - Sehnsucht, който се разпространява навсякъде. Поради големия интерес към групата през 1998 Herzeleid се преиздава и се разпространява по целия свят. През 1999 песента Du Hast се отличава с няколко награди, повечето от MTV и групата бива спонсорирана, с което се прочува за първи път в Северна Америка. След това групата издава още сингли. По-късно през 1998 бандата записва най-добрия си концерт Live aus Berlin на видео и DVD.


И линк за бг сайт http://rammpage.hit.bg/index.html там може да видите и преводите на техни песни Very Happy
Върнете се в началото Go down
kilim

kilim


Брой мнения : 12
Age : 33
Registration date : 13.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 10:37 pm

Rammstein са много, ама МНОГО големи.Един от най-великите албуми е Mutter,даже може би най-великия след Oceanborn... миналата година особено бях тотално обсебен от R+ Wink
Aaaa, btw другата много голяма немска група e Stahlhammer, ако слушате Rammstein, прослушайте ги и тях, също както и Laibach(словенци)
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 32
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 10:52 pm

Велики! Любим албум и на мен ми е Mutter!!! И сега като се сетя кви преводи съм им правила......срам ме е направо!!!!!


П.П: Тил = Кошничар Laughing Shocked това изкъртва!
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Saruman
The Half-Blood Prince
Saruman


Брой мнения : 54
Age : 37
Localisation : Фанагория, Стара Велика България
Registration date : 10.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeСря Фев 14, 2007 4:40 am

Велика група!Просто нямат лоша песен и това си е.Слушам ги от 1996-та някъде и не виждам как скоро ще ми омръзнат.
Върнете се в началото Go down
kilim

kilim


Брой мнения : 12
Age : 33
Registration date : 13.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeСря Фев 14, 2007 11:19 am

е пичове са Rammstein, обаче има няколко начина да ти омръзнат ... примерно ако слушаш някоя друга група, а не само тях ...не че ще ги намразиш де, просто може да земеш да откриеш някоя друга група дето ти харесва Wink .Пък може и да не намериш Laughing
Върнете се в началото Go down
schwarze_rose

schwarze_rose


Брой мнения : 17
Age : 33
Registration date : 12.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeСря Фев 14, 2007 11:46 am

На мен rammstein никога няма да ми омръзнат , защото всичките им песни са страхотни! Very Happy RAMMSTEIN FOREVER Smile
Върнете се в началото Go down
Saruman
The Half-Blood Prince
Saruman


Брой мнения : 54
Age : 37
Localisation : Фанагория, Стара Велика България
Registration date : 10.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeСря Фев 14, 2007 5:13 pm

kilim написа:
е пичове са Rammstein, обаче има няколко начина да ти омръзнат ... примерно ако слушаш някоя друга група, а не само тях ...не че ще ги намразиш де, просто може да земеш да откриеш някоя друга група дето ти харесва Wink .Пък може и да не намериш Laughing

О,аз слушам страшно много групи освен тях,на това не значи че ги харесвам по-малко от преди.Например, винаги ще предпочета да избухвам на System of a Down , ама като си пусна Рамщайн, няма как да се оплача... lol!
Върнете се в началото Go down
Rinna_Rock
Овцемон
Rinna_Rock


Брой мнения : 70
Age : 33
Localisation : "Кантара"
Registration date : 10.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeСря Фев 14, 2007 5:47 pm

Е,това е една от малкото групи с които проходих в този стил музика и все още харесвам lol!
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 32
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitimeВто Яну 08, 2008 9:25 pm

То аз баш с тях си проходих (волейбола е виновен Laughing ), макар от малка да слушам Пърпъл, Аеросмит и разните рок-лудници на мама Laughing Laughing Laughing Laughing Още ме радват, въпреки ориентира ми към леко по-различни звучения у твърдото Razz
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Sponsored content





RAMMSTEIN Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RAMMSTEIN   RAMMSTEIN Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
RAMMSTEIN
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Откачалки ООД :: Музика за откачалки :: Вашите...ъъъъ, нашите банди-
Идете на: