Откачалки ООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Откачалки ООД

Бъди епичен (: (: (:
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Anime time!!!

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeПон Ное 03, 2008 9:30 am

Не знам дали има някой друг вманиачен като мен фен на аниметата (японската анимация). И все пак да си попитам: някой друг да гледа анимета от рода на Naruto, Bleach, Crono Crusade,Hellsing,Elfen Lied? Ако да нека сподели, много ми е прятно да дискутирам с някого на такава тема Very Happy

Първо малко инфо за аниметата и разликата им от картуун-а:

Анимето стана доста популярно последно време. Всеки ден четем, едикое си аниме било едикакво си. Но какво точно е това аниме, какво го различава от другите видове анимация. Това доста често се върти в главите на новаците (някой път и не чак толкова новаци) решили да проверят какво е това. Поради тези и много други подобни въпроси които възникват в аниме средите, реших да напиша статия обясняваща повечето от нещата, които сякаш са запазени само за посветените. Самата дума аниме е японска и означава "анимация", но за феновете това означава "японска анимация". Анимето се различава като стил много от стандартните (или повечето популярни) картун анимации. За японската анимация са характерни няколко неща:
- Всички анимета по оригинал имат японски дублаж. Често пъти им се добавя английски такъв, но той никога не е оригиналният.
- Всички герои имат характерните очи и шантави прически (да речем виолетова коса на бодлички или екстравагантна зелена коса).
- Теми като смъртта да речем се приемат за нещо обикновено. Напълно е нормално някой от героите да умре. Това е и една от основните причини за цензура в някои от американските версии.
- Обикновено аниметата се правят по манга, но не винаги.
Върнете се в началото Go down
Open Your Eyes
спящата шматка
Open Your Eyes


Брой мнения : 650
Registration date : 01.05.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeПон Ное 03, 2008 10:13 pm

аааааа
аз преди гледах горе долу
ама ся не..
значи гледала съм naruto мн малко, elfen lied, laputa:castle in the sky, shaman king Laughing , ю ги о, и още едно дето не му помня името Laughing имаше мн женски с мн дълги и цветни коси Laughing
иначе мн се дразня как някой казват на аниметата 'детски филмчета' или 'анимация' |( о.. и един път една изръси че аниметата са китайски и американски.. |(
Върнете се в началото Go down
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeВто Ное 04, 2008 10:07 am

Хах, Хрис, аз колко споря с наще и с приятели точно за това, че казват, че е детски анимациики. Един път едвам не набих Ники от класа ми Almost killed by lau А бащата го убедих като го накарах да седне да гледа с мен Bleach, когато го почнах и ся човека не само, че не ми казва нищо, ами си гледа редовно анимето Laughing
Но това, което каза, че някой непросветен е казал, че са американско или китайско: 1. американците не знаят как да правят каквато и да е смислена анимация от 1990 насам пък какво остава за аниме/манга и 2.Да, китайците както и корейцоте, също създават аниме/манга, но по отношение на детайлите е много по-различна и не толкова впечатляваща (винаги за пример давам любимата ми манга на Claymore - много е красива inlove )
Върнете се в началото Go down
ROCK-ELF
†Absolution†
ROCK-ELF


Брой мнения : 95
Age : 32
Localisation : Cydonia,Mars
Registration date : 09.02.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeПон Ное 17, 2008 10:44 pm

I am Death Note-r Very Happy
Watashi wa Eru desu.
Върнете се в началото Go down
http://museuniverse.forumer.com
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeПон Ное 17, 2008 11:21 pm

Аааа, Дес ноту рулира boi po kasite второто ми най-любимо аниме след Chrono Crusade. Играта на умове и малкото кръв ми допадна много Very Happy
Върнете се в началото Go down
ROCK-ELF
†Absolution†
ROCK-ELF


Брой мнения : 95
Age : 32
Localisation : Cydonia,Mars
Registration date : 09.02.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeВто Ное 18, 2008 11:37 pm

And L is soooooo hot Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
http://museuniverse.forumer.com
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 8:51 am

Егати кефа, още някой, който да се кефи на L, а не на гадното к* Кира Evil or Very Mad Смисъл, не знам как ти гледаш на нещата, но за мен в началото идеята на Райто за свят без престъпници изглеждаше яка, но след 7 епизод той стана фанатичен и по-скоро вече се мислеше за богоизбран или по-точно за бог. Обаче накрая Near му разказа играта i'm so evil
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Anime time!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anime time!!!   Anime time!!! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Anime time!!!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Откачалки ООД :: Екрани.... :: Малкият екран-
Идете на: