Откачалки ООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Откачалки ООД

Бъди епичен (: (: (:
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Manowar

Go down 
+4
nevertheless
Temples of Death
Nazgul
Midnight sun
8 posters
АвторСъобщение
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 32
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Manowar   Manowar Icon_minitimeЧет Май 24, 2007 11:48 am

MANOWAR
Manowar Manowar1

Цялата идея за свиренето на живо е с цел да откъснем главите на хората.” - заявява басистът на Manowar Joey DeMaio и продължава: “Това е нашата цел и оттам черпим енергия. Ние излизаме за да убиваме. Това наричаме Метъл. Който твърди обратното, просто не свири Хеви Метъл.” Китаристът Karl Logan добавя: “Феновете ни винаги са оценявали факта, че както можем в един момент да бичим като бесни, така в следващия миг можем да свирим нещо бавно, богато и красиво. Обичаме да се предизвикваме сами по този начин, защото ние свирим и контролираме инструментите си, а не ги носим просто като украшение, както правят някои. Винаги се стремим настроението на музиката да пасва на текстовете.”
Истории за верните фенове на Manowar са се превърнали едва ли не в легенди. Фенове са изпращали на бандата писма, написани със собствената им кръв. Група австралийски почитатели купили самолетни билети за Япония, когато разбрали че групата ще изнася там концерти, след което присъствали и на четирите изяви. Аржентински фенове събрали хиляди подписи, умолявайки Manowar да посетят страната им за концерт.
“Имаме най-страхотните фенове на света”, казва барабанистът Scott Columbus. “Те дълго време стояха до нас. Даваха всичко за вярата, че заедно защитаваме идеята на хеви метъла. Заради тях правим музика. Заради тях не сме се поддали на комерсиални влияния. Феновете ни са в основата на всичко, което правим. Така е още от самото начало…”

…А началото е през 1981, когато Joey DeMaio работи като бас техник и се занимава с пироефектите за концертите на Black Sabbath. По време на едно шоу на Sabbath в Нюкасъл, Joey се запознава с Ross the Boss, който по онова време свири в бандата Shaking Street, а в последствие става китарист на Manowar. Двамата откриват, че ги обединява любовта към истинския, директен метъл, и заедно поставят началото на една от най-великите групи в историята на тежката музика. По късно към тях се присъединява Eric Adams с изключителния си глас, както и барабанистът Donny Hamzik. Manowar записват дебютния си албум “Battle Hymns”, включващ легендарния Orson Welles в ролята на разказвач. Албумът е издаден през 1982 г и до днес остава един от най-силните дебюти в историята на метъла.
Музикантите подписват с кръв договора си с новата компания, която ги издава. Във втория им албум, “Into Glory Ride”(1983), за пръв път се появява могъщият Scott Columbus (барабани), чиято яростна техника буквално унищожавала обикновените барабани и се наложило да му бъдат изработени специални такива по поръчка. През 1984 г бандата записва и миксира третия си албум “Hail to England” в рамките на едва три дни, след което провежда първото си турне на територията на Великобритания.
Manowar обикалят цяла Европа по време на турнето "Spectacle of Might", веднага след издаването на четвъртия си студиен албум “Sign of the Hammer”. С невероятните изпълнения на живо музикантите влизат в книгата на Гинес като най-шумната рок-група за всички времена. Ново турне следва и след излизането на Fighting the World (1987), по време на което групата свири по-тежко и агресивно от всякога, като дори дава възможност на феновете от публиката да се качват на сцената, да пеят с Eric и дори да свирят на китара.
Следващият албум, “Kings Of Metal” (една титла, дадена на членовете на Manowar от верните им фенове), и до днес е смятан за най-класическият на групата, и влиянието му върху развитието на метъла като цяло е осезаемо. Групата пътува до Англия за записването на епичната творба "The Crown and the Ring", в която участва над 100-членен мъжки хор, а записът е осъществен в катедралата Св. Павел в Бирмингам. Много други песни от албума включват също така и оркестър.
Manowar си дават четиригодишна почивка, по времето на която построяват собствено студио в Ню Йорк. Кръщават го Haus Wanfried, както се е наричал и домът на композитора Richard Wagner. Там записват и седмия си албум “The Triumph of Steel”, представляващ над 70 минути чиста метална мощ. Най-забележителната песен несъмнено е близо половинчасовата епика "Achilles: Agony and Ecstasy in eight parts", вдъхновена от безсмъртната поема “Илиада” на Омир. Албумът разбива музикалните класации, като в Германия достига 8-мо място.
След като подписват с лейбъла Geffen Records, Manowar преиздават култовите албуми “Into Glory Ride” и “Hail to England” на CD, като ги обединяват в бокс-сета “Secrets of Steel”. Следва ново европейско турне, при което бандата разбива собствения си рекорд по време на концерт в Хановер, като постига сила на звука от близо 130 децибела с помощта на 10 тона озвучителна техника. В рамките на същото турне групата посещава за пръв път Русия, където са избрани чрез гласуване на феновете за избор на гостуваща група, надминавайки популярни изпълнители като Michael Jackson и The Beatles.
Превърналият се в легенда Ross The Boss напуска групата, за да се занимава с блус-ориентирана музика. Музикантите се разделят приятелски с него и не след дълго откриват достоен заместник в лицето на Karl Logan (екс- Fallen Angel). С новия състав Manowar подготвят издаването на дългоочаквания “Louder than Hell” (1996) в продължение на над две години и половина. Лидерът на бандата DeMaio обяснява това с факта, че самите музиканти от Manowar са големи перфекционисти. “Добрите песни не растат по дърветата”, казва той. “Когато имаме вдъхновение, творим. После се събираме в студиото и свирим всичко заедно. Записваме на живо, като едно цяло, и това ни помага да претворим енергията си в музика така както искаме.” Logan допълва: ”Ние живеем, за да свирим на живо. Когато видиш 20,000 души крещящи твоето име, размахващи юмруци във въздуха, разбираш какво е силата на музиката. По време на концерт се намираме сякаш в центъра на торнадо.”
Групата издава невероятните live-албуми “Hell On Wheels” и “Hell On Stage” съответно през 1997 и 99 година. Чак през 2002 се появява “Warriors Of The World” - албум в типичния стил на бандата, включващ както агресивни хеви/пауър парчета, така и нежни балади. Особено впечатление прави класическaтa ария “Nessun Dorma” (от операта “Турандот” на Пучини) в изпълнение на неземния Adams.
Manowar е една от групите, написали историята на метъла, наред с имена като Judas Priest, Iron Maiden, Metallica, Helloween. Музиката им е красива, мощна и епична, поради което са широко популярни в цяла Европа, но не и в родната си Америка. Може би Joey DeMaio най-точно обобщава идеите на групата с думите: ”Не се влияем от негативизъм, нито от хорската глупост. Ние просто претворяваме невероятната енергия на хеви метъла. Не ни касаят политически или социални проблеми, целта ни е да се абстрахираме от подобни неща. Това което правим е за забавление и отмора, но същевременно ни зарежда със страшна сила, която искаме да споделим с феновете си.”
Manowar B000002INJ.01._SCLZZZZZZZ_
Дискография:
1982: Battle Hymns
1983: Into Glory Ride
1984: Hail To England
1984: Sign Of The Hammer
1987: Fighting The World
1988: Kings Of Metal
1992: Triumph Of Steel
1996: Louder Than Hell
1997: Hell On Wheels (live)
1999: Hell On Stage (live)
2002: Warriors of the World
2007: Gods Of War
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Nazgul

Nazgul


Брой мнения : 28
Age : 31
Registration date : 11.06.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeПон Юни 11, 2007 1:26 pm

FOR HEAVY METAL WE WILL DIE!

P.S:За блек метал също darklord
Върнете се в началото Go down
http://www.bemetal.piczo.com
Temples of Death

Temples of Death


Брой мнения : 13
Age : 30
Registration date : 16.06.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 5:21 pm

Кой ще идва в Каварна на концерта им?
Ако ще идвате, обадете се (;


~Оушънборн: Аз ще се замъкна (: ма с наште Wink айде, после ще обменим впечатления и чувства Wink ~
Върнете се в началото Go down
nevertheless

nevertheless


Брой мнения : 39
Registration date : 01.03.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeНед Юли 01, 2007 9:25 pm

Е как беше концерта, не ходих аз Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Skyforger



Брой мнения : 1043
Age : 32
Localisation : Miklagaard
Registration date : 09.02.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeПон Юли 02, 2007 12:21 pm

Е, как да е! Култово беше! Нашите, разбира се, не бяха купили билети, когато трябваше....и това се разбра три часа преди концерта Laughing бе не ни трябваха билети - те Меноуор се чуваха из целия град, а ние си седнахме на някакви си метри от стадиона Smile Съжалявам все пак, че не влязох - исках да видя грозната физиономия на Адамс докато псуваше на heavy fuckin metal и we gonna kick your fucking assholes ....тва последното не помня дали го каза, щото леко се тресях от пристъп на истеричен смях (ей тва причинява бирата на организма Laughing ), после взе да крещи и накрая се размяука cat Laughing ма честно cat и......абе нямам думи, още съм като хипнотизирана и ми се спи няма да кажа как Sleep
Мanowar RULZ i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock i_rock
Върнете се в началото Go down
https://imladris.niceboard.com
Temples of Death

Temples of Death


Брой мнения : 13
Age : 30
Registration date : 16.06.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeВто Юли 03, 2007 11:01 am

Тъй, може би и аз трябва да разкажа (':
Бях с много готина компания (; Да, фукам се Very Happy
Влязохме вътре (с билети и напълно легално. ха), докато намерим място, от което моята грамадна главица да вижда, трябваше да се местим почти 20 пъти. Накрая едно от момчетата, с които бях ми предложи да ме качи на раменете си, но аз учтиво отказах, тъй като ме беше страх дали ще остане здрав гръбначния му стълб. Не се качих, защото можех да виждам част от сцената и няколко от бандата.

Малко се изнервих, защото подгряващата група беше на сцената доста дълго време, след което аз вече бях започнала да си настъпвам маратонките (така правя, когато съм изнервена). Нооо... когато Менуор излязоха (най-накрая!), вече бях легнала на тревата и се занимавах с други работи Neutral
Върнете се в началото Go down
Felis

Felis


Брой мнения : 5
Age : 34
Localisation : Отвъд моста
Registration date : 22.07.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeНед Юли 22, 2007 8:56 pm

Обещаха, дойдоха и ни сритаха задниците !

НЯМА ТАКЪВ КОНЦЕРТ

Тричасова сеч със секири, лопати, кирки, чукове , мечове, тармъци и кво ли още не!

Евала на Холи Хел за чудесното подгряване, другите обаче не ми харесаха вобще

Думата е една - Екстаз
Върнете се в началото Go down
Rinna_Rock
Овцемон
Rinna_Rock


Брой мнения : 70
Age : 33
Localisation : "Кантара"
Registration date : 10.02.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeПет Окт 12, 2007 8:19 am

monkey ммммм сега...респект от мене...и толкоз
Върнете се в началото Go down
Аragorn_Elesar
Недоузрял лимон
Аragorn_Elesar


Брой мнения : 361
Age : 33
Localisation : Soul Society
Registration date : 06.03.2007

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeПет Окт 12, 2007 11:38 am

Велики! Уникални! Жестоки! Къртят мивки! Еми... Manowar i_rock
Върнете се в началото Go down
*Dark_Girl*
Бирено фъстъче



Брой мнения : 18
Age : 31
Registration date : 26.04.2008

Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitimeСъб Май 24, 2008 3:12 pm

Велики са, каквото и да говорим! Песните,като ги слушам бая надъхват! Това бе първата метъл група,която прослушах кат' почнах тоя жанр...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Manowar Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Manowar   Manowar Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Manowar
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Откачалки ООД :: Музика за откачалки :: Вашите...ъъъъ, нашите банди-
Идете на: